دوکاتی مونستر ؛ شاهکار طراحی مدرن موتورسیکلت – formol1

دوکاتی مونستر ؛ شاهکار طراحی مدرن موتورسیکلت

برند پر آوازه و مطرح ایتالیایی دوکاتی که هر یک از محصولاتش یک شاهکار تاریخی محسوب می شود ؛ به تازگی جدید ترین محصول خود به نام مونستر که به هیولای دوپا مشهور است را رونمایی و نگاه هارا خیره خود کرد .

 

شرکت دوکاتی از سال ۱۹۹۳ که موتور «مونستر» (Monster) خود به معنای هیولا را رونمایی کرده است، از آن زمان تاکنون با سرعت نسبتاً کمی، به تکامل این نسخه پرداخته است. موتوری که با قرار گرفتن در کلاس موسوم به استریت فایتر (Streetfighter)، هزینه‌های جانبی نسبتاً کم و همچنین محبوبیت خود، به اعتقاد خیلی‌ها، یکی از منجی‌های این شرکت ایتالیایی بوده است.

اما اگرچه این هیولا، در بین جذاب‌ترین و مدرن‌ترین نمونه‌های برند بولونیایی قرار دارد اما این بدان معنا نخواهد بود که حتی این موتورسیکلت نیز، نمی‌تواند از حالت نرمال خود خارج‌شده و شکل و شمایلی حتی خاص‌تر داشته باشد. به همین منظور، طراح صنعتی ایتالیایی، آقای پائولو تسیو (Paolo Tesio)، با این طرح خود، موتورسیکلت Monster دوکاتی را به یک تجربه کاملاً جدید و متفاوت، تبدیل کرده است.

تسیو برای طراحی این نمونه خاص و شخصی‌سازی‌شده خود، از مؤلفه‌های طراحی دیگر موتورهای دوکاتی، بهره برده است. برخی از مؤلفه‌هایی مانند سیستم شاسی استریت فایتر این طرح، انجین دوقلو L مانند و سیستم تعلیق از این موارد هستند. بقیه موارد مربوط به طراحی این موتور نیز، از تخیلات صنعتی این طراح، سرچشمه می‌گیرند.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*