سهمیه سوخت خودروهای وانت بار ها کاهش پیدا کرد ! – formol1

سهمیه سوخت خودروهای وانت بار ها کاهش پیدا کرد !

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور با اشاره به آخرین تحولات ایجاد شده در سهمیه سوخت خودروها، جزییاتی در رابطه با آن ارائه کرد که مهم ترین آن می تواند کاهش سهمیه سوخت وانت های بارهای کم مصرف و پرمصرف باشد.

طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، پیش از این وانت بارهای کم مصرف سهمیه سوخت ۲۰۰ لیتری، وانت بارهای کم مصرف دوگانه سوز سهمیه سوخت ۶۰ لیتری، وانت بارهای پرمصرف سهمیه سوخت ۳۰۰ لیتری و همچنین وانت بارهای پرمصرف دوگانه سوز سهمیه سوخت ۱۲۰ لیتری دریافت کردند که از اول تیرماه، این سهمیه سوخت با تغییراتی همراه شده و حالا سهمیه سوخت وانت بارهای کم مصرف به ۱۵۰ لیتر و سهمیه سوخت وانت بارهای پرمصرف به ۲۵۰ لیتر کاهش پیدا کرده است.

 

فاطمه کاهی همچنین به موضوع سهمیه اعتباری خودروهای وانت بار عمومی که احراز فعالیت آنان به تایید وزارت صمت و همچنین راه و شهرسازی رسیده است، اشاره کرد و در این خصوص افزود که سهمیه سوخت آنان به ۱۵۰ لیتر افزایش پیدا کرده است، اما وانت بارهایی که در سامانه حمل و نقل بار عمومی ثبت نام نکرده اند، شامل افزایش سهمیه سوخت اعتباری نخواهند شد.

با حفظ سهمیه سوخت ۶۰ لیتری برای خودروهای بنزینی شخصی و همچنین سهمیه سوخت ۳۰ لیتری برای خودروهای دوگانه سوز، خودروهای تاکسی بنزینی می توانند از سهمیه سوخت ۴۰۰ لیتری و تاکسی های دوگانه سوز هم می توانند از سهمیه سوخت ۲۰۰ لیتری بهره مند شوند. سهمیه سوخت موتورسیکلت نیز هر ماه ۲۵ لیتر و برای خودروهای آمبولانس ماهیانه سهمیه سوخت ۵۰۰ لیتری در نظر گرفته شده که هیچ تغییری نسبت به قبل حاصل نشده است.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*