عرضه ی خودرو های الکتریکی و خودران فولکس واگن به قطر – formol1

عرضه ی خودرو های الکتریکی و خودران فولکس واگن به قطر

پس از توافق همه جانبه گروه خودروسازی فولکس‌ واگن آلمان با دولت کشور قطر ، ناوگان الکتریکی و خودران ID. Buzz تا اواسط سال ۲۰۲۲ در خیابان‌های دوحه ،پایتخت این کشور برای حمل مسافر استفاده می‌شوند.

شرکت خودروسازی فولکس‌ واگن حدود دو سال پیش جزئیاتی از ویژگی های خودرو های خودران مدل الکتریکی ID. Buzz را بیان کرد . بزودی دوحه ، پایتخت قطر، جزو اولین شهرهایی خواهد بود که خودروهای برقی فولکس‌ واگن در آن تردد خواهند داشت . غول خودروسازی ژرمن ها برای مستقرشدن سرویس شاتل برقی خودران در این شهر با مقام‌های پایه این کشور به‌توافق رسیده است که در آن محصولات خودران و تمام الکتریکی اسکانیا نیز حضور چشمگیری داشته باشند .

طرح ابتکاری فولکس‌واگن که Project Qatar Mobility نام دارد ، شامل ناوگانی متشکل از ۳۵ دستگاه خودرو الکتریکی و خودران ID. Buzz با ظرفیت کابین چهار سرنشین است. این در حالی است که حدود ۱۰ مدل خودروی خودران اسکانیا هرکدام با ظرفیت ۱۰ مسافر، در این پروژه مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

این شرکت خودروی سازی آلمانی با سازمان سرمایه‌گذاری و بودجه قطر برای احداث زیرساخت‌های خدمات خودران همکاری خواهد نمود که با شبکه‌ی حمل‌ونقل عمومی موجود شهر یکدست شده است.

مدیران اصلی شرکت فولکس‌واگن می‌گویند این ناوگان حمل و نقل به سیستم خودران سطح ۴ تجهیز خواهند بود . در مرحله اول ، خودرو کاملا می‌تواند به رانندگی بدون دخالت انسان کمک کند. اگر خودرو خودران با شرایطی مواجه شود که نتواند به‌ درستی عمل کند، خواستار کمک انسان خواهد شد و اگر کمکِ راننده نرسد، خودرو متوقف می‌شود و به طور اتوماتیک پارک می‌کند.

بر اثاث گفته های مدیران ارشد  فولکس‌واگن ، آزمایشات خودروهای خودران در خیابان های  از پیش طراحی شده از سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد و آزمایشات شرایط حقیقی نیز از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز می شود . همچنین گفتنی است پروژه‌ی بزرگ حمل‌ونقل عمومی کشور قطر تا پایان سال ۲۰۲۲  در پایتخت این کشور به طور کامل اجرایی خواهد شد.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*