قیمت خودرو با آزادسازی واردات پاین می آید ! – formol1

قیمت خودرو با آزادسازی واردات پاین می آید !

رضا زهره وندی رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران در خصوص خودروهای انبار شده در گمرک اظهار داشت: از تیرماه ۹۷ تا کنون خودروهای زیادی با وجود ثبت سفارش در انبار گمرک کشور دپو شده اند. طی دو هفته گذشته نیز دستورالعمل ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد خبرساز شد و اکنون فعالان بازار خودرو منتظر تایید نهایی معاون اول رئیس جمهور هستند.

 

به گزارش فرمول یک و به نقل از تجارت نیوز ، رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران در ادامه درباره احتمال آزادسازی واردات خودرو در سال ۹۹ گفت: نمی توان برای واردات خودرو در سال ۹۹ پیش بینی دقیقی کرد، زیرا این واردات نیاز به ارز کافی دارد و با توجه به تحریم های امریکا، در این شرایط حساس نمی توان ارز زیادی به واردات خودرو تخصیص داد. در شرایط فعلی آنچه که برای مردم اهمیت دارد تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه برای معیشت مردم است و دولت باید برای تامین این کالاها توجه ویژه ای داشته باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که واردات خودروهای دست دوم در سال ۹۹ چقدر جدی است گفت: یکی از موضوعاتی که نظر دولتمردان و بخش خصوصی را به خود جلب کرده واردات خودروهای دست دوم به کشور است. اگر واردات خودروهای دست دوم به کشور آزاد شود، قیمت خودروها در بازار تعدیل می شود. همچنین با واردات این نوع خودروها رقابت با خودروسازان بیشتر می شود.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*