متصل شدن لاستیک های خودرو به اینترنت در آینده ای نزدیک ! – formol1

متصل شدن لاستیک های خودرو به اینترنت در آینده ای نزدیک !

همه گیر شدن فناوری ۵G به حدی رسیده است که در حال ورود به صنعت خودرو سازی نیز می باشد و بزودی شاهد گسترش فناوری ۵G در اتومبیل ها خواهیم بود .

 

کمپانی لاستیک سازی pirelli درحال حاضر بر روی تولید تایری کار می کند که با استفاده از سیستم اینترنت ۵G اطلاعات مهم و ارزشمندی از شرایط آب و هوایی و جاده ها به خودرو شما و گیرنده های موتوری آن ارسال می نماید در واقع تولید چنین تایر هایی صنعت خودرو سازی را به جایگاه جدیدی از فناوری خواهد رساند .

این کمپانی تایر سازی ایتالیایی تبار با استفاده قراردادن حسگر های فوق پیشرفته و وسایل الکترونیکی در درون لاستیک ها اطلاعات مهمی از خوردو و شرایط جاده ای و منطقه به ECU خودرو ارسال می کند .

به طور مثال وقتی خودروی شما برروی یخ سر بخورد و یا درون جاده های گل آلود گیر کند بر روی سیستم تعلیق خودرو تغیراتی ایجاد می شود و کشش کمک فنر ها را تغیر می دهد و باشرایط جدید مطابق می سازد این نوع لاستیک ها همچنین می توانند میزان فشار لاستیک و باد خودرو را رصد نماید و به راننده اطلاع رسانی کند .

این شرکت تایر سازی خلاق و بزرگ  تایر های نسل آینده را که سایبر تایر نام دارد بر روی آئودی R8 در یک مسیر پرفراز و نشیب و مسابقه ای امتحان کرده است که این تایر ها به موقع توانسته اند خیس بودن جاده و لغزندگی را به موقع تشخیص دهند و هشدار خود را به راننده خودرو ارسال کند .

گرچه درحال حاضر نوع دیگری از این تایر های هوشمند بر روی کامیون های جدید تست شده است اما برای استفاده در تمام خودرو های روز نیازمند تغیرات زیرساختی کمپانی های خودروسازی بزرگ جهان می باشد .

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*