مصرف بنزین سوپر به یک سوم کاهش یافت – formol1

مصرف بنزین سوپر به یک سوم کاهش یافت

با توجه به گفته های رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی، مصرف بنزین سوپر کشور قابل توجه بوده و علت این کاهش نیز به افزایش قیمت سوخت و شیوع ویروس کرونا بازمیگردد.

به نقل از میزان، ناصر رئیسی فرد در این خصوص توضیح داد: «قیمت بالای بنزین سوپر و تفاوت قیمت آن با بنزین سهمیه بندی دو دلیل عمده برای کاهش مصرف آن شده و میزان فروش بنزین سوپر در جایگاه‌هایی که از قدیم مشتری داشته نیز با کاهش یک سوم مواجه است.»

وی در ادامه افزود: «در حال حاضر مشکل خاصی در تامین بنزین سوپر وجود نداشته و تمامی جایگاه ها در صورت اعلام نیاز به سرعت سوخت مورد نظر خود را دریافت خواهند کرد. البته این نکته نیز باید در نظر گرفت که نگهداری این سوخت به دلیل درصد اکتان بالایی که دارد با زیان فراوان همراه است چرا که میزان فراریت این سوخت بالاست. همین موضوع توضیح می دهد که چرا بعضی از جایگاه های سوخت بنزین سوپر عرضه نمی کنند.»

رئیسی فرد با اشاره به کارمزد جایگاه دارن تصریح کرد: «کارمزد جایگاه داران طی سه سال اخیر افزایش نامحسوسی داشته، اما با توجه به رشد تورم جوابگوی هزینه جایگاه دارن نیست و ادامه یافتن این شرایط سبب می شود که جایگاه های سوخت یکی پس از دیگری اعلام ورشکستگی کنند.»

رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی عنوان کرد: «سال گذشته مجلس شورای اسلامی مصوبه ای را در جهت افزایش کارمزد جایگاه داران تصویب کرد که دولت با مصوبه مذکور موافق نبوده و در برابر اجرای آن مقاومت نشان داد.»

گفته می شود علاوه بر قیمت بالای بنزین سوپر عامل دیگری که سبب کاهش مصرف این سوخت شده شیوع ویروس کروناست. کاهش مصرفی که سبب کاهش درامد جایگاه داران نیز شده و تعدادی از آن ها را معرض خطر ورشکستگی قرار داده است.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*