نخستین خودروی ملی ترکیه ، شاسی‌ بلند تمام الکتریکی – formol1

نخستین خودروی ملی ترکیه ، شاسی‌ بلند تمام الکتریکی

نخستین خودروی ملی ترکیه توسط خانه طراحی مشهور یعنی پینین فارینا طراحی شده است و بزودی به صورت عمده تولید خواهد شد .

ترکیه همواره در چند سال اخیر تلاش های بسیاری برای تولید نخستین خودروی ملی خود داشته است و حالا تا تولید اولین خودروی داخلی خود فقط چند قدم فاصله دارد و هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد و به زودی خط تولید این پروژه آغاز خواهد شد .

به گزارش روزنامه دیلی صباح این خودروی ترک در سال ۲۰۲۰ در مراسم ویژه ای توسط رجب طیب اردوغان رونمایی خواهد شد .

کمپانی ای که مسئولیت تولید این پروژه را بر عده گرفته است گروه خودروسازی جوینت ونچری می باشد که توسط ۵ شرکت تجاری بزرگ این کشور تشکیل شده است . این خودرو که هنوز نامی برای آن در نظر گرفته نشده است یک شاسی بلند تمام الکتریکی با قابلیت شارژ باتری ها در عرض ۱۰ ساعت با استفاده از برق خانگی خواهد بود و همچین با استفاده از شارژر های صنعتی می توان باتری ها را در ۴۵ دقیقه کاملا شارژ کرد .

گورکان کاراکاش مدیر اجرایی این پروژه میگوید شرکت تلاش های بسیاری برای کنار گذاشتن سیستم های ناوبری ماهواره های سنتی داشته است و این پروژه با همکاری چندین استارتاپ بومی ترک صورت خواهد گرفت .

مدیر پروژه جوینت ونچری می گوید :

ما در حال کار روی سیستمی هستیم که به‌طور کامل نیاز به دستگاه‌های ناوبری درون خودرو را از بین ببرد. این سیستم که از تکنولوژی تصویرپردازی با واقعیت مجازی استفاده می‌کند فعلاً به عنوان یک راه‌حل در دسترس نیست. اگر این سیستم به مرحله نهایی برسد در اولین شاسی‌بلند ما بکار خواهد رفت و در غیر این صورت به دنبال نصب آن در خودروهای آتی خواهیم بود.

تولید انبوه اولین خودروی ملی ترکیه قرار است در سال ۲۰۲۱ شروع شود و درسال ۲۰۲۲  به دست مشتریان برسد ؛ ترکیه قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تعداد ۵ خودروی ملی تولید کند  .

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*