کارخانه بنتلی کارکنان خود را اخراج می کند – formol1

کارخانه بنتلی کارکنان خود را اخراج می کند

صنعت خودروی بریتانیا با سد دیگری روبرو شده است. با افت فاحش فروش خودروهای لوکس و اسپورت در ایام شیوع کرونا، مک لارن مجبور به تعدیل نیروی ۱۲۰۰ نفری کرده که این به معنی اخراج حدود یک‌چهارم نیروی کاری این برند می‌باشد. اندکی بعد نیز استون مارتین تائید کرد ۵۰۰ نفر از کارکنان خود را به‌عنوان بخشی از برنامه کاهش هزینه‌ها اخراج خواهد کرد. ضلع سوم این ماجرا هم‌اکنون تکمیل شده زیرا بنتلی نیز اعلام کرده در حال تعدیل ۱۰۰۰ نفر از کارکنان خود به عنوان بخشی از برنامه احیای برند می‌باشد .

 

از آنجایی که بنتلی وارد یک‌صد و یکمین سال تأسیس خود می‌شود بنابراین معتقد است این برنامه باعث بازتعریف شرکت طی ۱۰۰ سال آینده خواهد شد. این کاهش تعداد نیروها باعث حذف حدود یک‌چهارم نیروی کاری بنتلی می‌شود. بریتانیایی با انتشار بیانیه‌ای تائید کرده‌اند برنامه بازسازی این برند در ابتدا قرار بود ماه مارس اعلام شود اما به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاد.

اگرچه استراتژی جدید بنتلی تغییری نخواهد کرد اما تأثیر قابل‌توجهی روی چشم‌انداز مالی کوتاه‌مدت این شرکت خواهد داشت زیرا بریتانیایی‌ها مجبور خواهند شد به‌طور قابل‌توجهی ابعاد سازمانی خود را کاهش دهند .

آدریان هالمارک مدیر اجرایی این شرکت خوش‌نام گفته است :

از دست دادن همکاران چیزی نیست که بتوان به راحتی با آن کنار آمد اما این یک قدم ضروری است که باید برداریم تا با آن بتوانیم بخش اعظم شغل‌ها را حفظ کنیم و مدل تجاری پایداری برای استراتژی جدید خود داشته باشیم.

 

او ادامه می‌دهد:

برنامه داوطلبانه ما حداقل به همکاران اجازه می‌دهد تا یک انتخاب شخصی داشته و با جذابیت ترین روش ممکن از شرکت جدا شوند. کووید ۱۹ دلیل این امر نیست اما خب روی آن تأثیر داشته است.

 

بنتلی با استراتژی جدید به دنبال تبدیل شدن به شرکت پیشرو در زمینه حمل‌ونقل لوکس است و در زمینه خودروهای الکتریکی شده تنها به بنتایگا هیبرید اکتفا نخواهد کرد. تا سال ۲۰۲۳ بنتلی نسخه‌های الکتریکی شده تمام محصولات خود را ارائه کرده و در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ اولین محصول تمام الکتریکی خود را معرفی خواهد کرد.

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*