کویینگزگ جسکو ؛ هیولای درنده ی سوئدی ! – formol1

کویینگزگ جسکو ؛ هیولای درنده ی سوئدی !

کمپانی خودروسازی کویینگزگ که به خاطر تولید خودروهای خاص و قدرتمندی چون آگرا در جهان مشهور است سراغ تولید ابرخودروی جسکو رفته است .

در اوایل سال ۲۰۱۹ بود که کمپانی سوئدی کویینگزگ جدید ترین محصول خود را به نام جسکو در نمایشگاه ژنو خودرو رونمایی کرد که باعث حیرت بسیاری از خودرو دوستان شد چرا که این خودرو علاوه بره طراحی جذاب و بی نقص خود دارای فاکتور های بسیار مهمی در زمینه موتوری است که این محصول را به هیولای درنده مشهور ساخته است .

 

درحال حاضر جسکوی خشن و تازه وارد هیچ چیزی برای رقابت و رویارویی با محصولات ابر خودروساز های جهان کم ندارد و آمده است که تمام نگاه هارا معطوف خود کند . قدرت موتور و گشتاورد عجیب این خودرو باعث شده که جزو بهترین خودرو های چند سال اخیر قرار گیرد و تحسین همگان را برانگیزد .

البته برای کسانی که این غول خودروسازی سوئدی را نمی شناسند و کمتر به گوششان خورده است باید گفت که این کمپانی یک مجموعه خاص و صنعتی با ظرافت طراحی است که در آنگل هولم سوئد مستقر است و در واقع به این علت برای عموم جامعه کمتر شناخته شده است و هدف و استراتژی این کمپانی قدرتمند  فقط و فقط تولید خودروهای خاص با قدرت و گشتاورد بسییار بالا برای مسابقات رالی و شکستن رکورد های جهانی است و برای افرادی با سلایق بسیار خاص در تعداد محدودی تولید می شود .

همچنین باید گفت که جسکوی جذاب و خشمگین که جدیدترین شاهکار کمپانی بزرگ کویینگزگ می باشد هیولایی است که با موتور تقویت شده  ۵ لیتری توربو دوقلوی خود و همچنین با استفاده از بنزین معمولی توانایی تولید ۱,۲۸۱ اسب بخار را دارا است . قدرت جسکو با سوخت ترکیبی بایو-اتانول E85 نیز به عدد بسیار عجیب ۱,۶۰۳ اسب بخار خواهد رسید .

این قدرت خارق العاده توسط یک جعبه دنده ی ۹ سرعته چند کلاچه ، به چرخ های عقب منتقل می شود . همچین جسکوی تازه نفس و شگفت انگیز آخرین رکورد بوگاتی شیرون لندمارک با سرعت نهایی ۴۸۲/۸ کیلو متر بر ساعت را شکسته است که این یک پیروزی بسیار ارزشمند برای کمپانی قدرتمند کویینگزگ می باشد .

این شرکت بزرگ سوئدی تنها ۱۲۵ دستگاه جسکو را به تولید رسانده است تا بتواند علاوه بر زیبایی و قدرتمند بودن ، خاص بودن خود را حفظ نماید .

نظر خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*